Perła Warmii i Mazur

Ostróda jest miastem znajdującym się w województwie warmińsko – mazurskim, które jest idealnym miejscem nie tylko do letniego wypoczynku, ale również jesiennych wypraw. Miasto jest słynne z kilku ciekawych zabytków, które koniecznie trzeba odwiedzić w czasie wypoczynku. O czym nie można zapomnieć będąc na Warmii?

Krzyżackie korzenie

Gotycka warownia z XIII wieku to nie lada gratka dla miłośników historii. Zwiedzając zamek przy ul. Mickiewicza można dowiedzieć się o jego burzliwej historii, w ciągu której ulegał zburzeniu, było odbudowywany i rozbudowywany. Dziś jest miejscem, które zachwyci nie tylko tych starszych turystów, ale również młodszych pasjonatów historii.

Ostródzkie wieże

Zabytki w Ostródzie to również ciekawe wieże, na które warto się udać. Wieża Bismarcka zbudowana z ciosanych kamieni przypomina latarnię morską. Wieża ciśnień przy ul. Drwęckiej jest z początku 1903 roku. To właśnie ten żelazny zbiornik zaspokajał zapotrzebowanie na wodę 26 000 ludzi.

Żegluga kanałem ostródzko – elbląskim

Zabytki w Ostródzie to również kanał ostródzko – elbląski, który jest dziełem XIX wiecznych instruktorów, którzy musieli zmierzyć się z problemem różnicy poziomów między jeziorami Druzno a Piniewo. Różnice zostały zniwelowane za pomocą śluz i zapadni, które dziś są atrakcją turystyczną wzbudzającą wielkie emocje.

Będąc w Ostródzie koniecznie trzeba udać się na spacer promenadą nad jeziorem Drwęckim, która jest widokową trasą długości około 1, 5 kilometra. Idąc można zobaczyć zabytki ostródzkie, takie jak zabytkowe kamienice, które zachwycają swym urokiem.