Jakie zabytki warto odwiedzić w Ostródzie?

Wakacje na mazurach to nie tylko czas spędzony w otoczeniu sielskiej przyrody, która jest jednym z największych atutów tego regionu. Będąc w Ostródzie warto zobaczyć krzyżackie budowle czy wieże, które pomagały zaopatrywać ludność w wodę. Jakie jeszcze zabytki w Ostródzie można poznać?

Rejs po trawie

Zabytki w Ostródzie to nie tylko szacowne kościoły i piękne kamienice. Jednym z ciekawszych wyzwań dla turysty jest rejs kanałem elbląsko – ostródzkim, który odbywa się po wodzie i… po trawie.

Innowacyjne rozwiązania techniki XIX instruktorów pozwoliły na utworzenie najdłuższej drogi wodnej w Europie. Dzięki śluzom oraz pochylniom statki mogą pokonać całą trasę dokładnie w taki sam sposób, jak 100 lat temu.

Krzyżacka warownia

Chcąc zobaczyć zabytki w Ostródzie wystarczy udać się na ul. Mickiewicza, gdzie można zobaczyć zamek z XIII wieku, który jest dziełem krzyżaków.

Kiedyś samotnia warownia po wielu latach burzliwych dziejów, dziś jest pięknym zamkiem, który opowiada historię krzyżackie, wspomina o Napoleonie i pogromie Armii Czerwonej. O czym jeszcze może dowiedzieć się miłośnik historii?

Białe koszary

Dziś urzędy, budynki mieszkalne i lokale usługowe. W przeszłości koszary pułku artylerii, w których później mieściła się szkoła dla chłopców i dziewcząt.

Zabytki w Ostródzie to ciekawe miejsca historyczne, które pamiętają zamierzchłe dzieje, piękne kamienice, czy kościoły, które są perłami architektury. Warto również zobaczyć wieżę ciśnień na ul. Drwęckiej czy wieżę Bismarcka, która znajduje się Parku Collinsa.

Więcej na temat miasta dowiesz się na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ostr%C3%B3da