Ostróda – miasto o wielu twarzach

Ostróda jest jednym z miast pojezierza warmińsko – mazurskiego. Zachwyca czystymi jeziorami oraz najczystszą rzeka Drwęcą, zamkiem krzyżackim oraz kanałem, po którym pływają statki. Jakie atrakcje koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Ostródzie?

Ostróda – Spotkanie z historią

Warownia z XIII wieku zachwyci wszystkich miłośników nowinek historycznych. Gotycka warownia, w której znajdują się pomieszczenia urzędowe, prochownia czy magazyn soli to Ostróda atrakcje, których nie można minąć obojętnie.

Warto również podkreślić, że zamek w Ostródzie gościł przez kilka tygodni nawet samego Napoleona.

Ostróda – Wyprawa statkiem

Będąc w Ostródzie koniecznie trzeba udać się w rejs statkiem, ale nie taki zwykły po jeziorach. Ostróda atrakcje to rejs kanałem ostródzko- elbląskim, w czasie którego można zobaczyć śluzy, czy zjechać pochylnią, na która statki wjeżdżają na specjalnych wózkach.

Jest to niezapomniana przygoda zarówno dla dużych, jak i tych mniejszych turystów, którzy na pewno długo nie zapomną takiego rejsu.

Ostróda – Spotkanie z przyrodą

Będąc w Ostródzie nie można zapomnieć o fascynującym świecie fauny i flory, który można podziwiać w Parku Krajobrazowym Wzniesień Dylewskich.

Ostróda atrakcje to Dylewska Góra, na która warto się wdrapać, czy Jezioro Francuskie. Wyprawa „Ścieżką przyrodniczą” daje szansę na spotkanie rzadkich gatunków zwierząt oraz podziwianie lasu, w którym dominują drzewa liściaste, takie jak grady, buczyny oraz bory.

Ostróda to miasto, które proponuje wiele atrakcji dla miłośników natury, jak i zakątków historycznych.