Co warto zobaczyć, będąc w Ostródzie?

Ostróda jest miastem położonym w północno – wschodniej części Polski. Jest to miasto, które proponuje wiele atrakcji. Będą tu się dobrze bawić miłośnicy przyrody, czy historii, którzy chętnie odkryją kanał ostródzko – elbląski. Jakie atrakcje czekają na wczasowiczów w Ostródzie?

Raj dla miłośników przyrody – Ostróda

Przez miasto przepływa najczystsza rzeka w kraju Drwęca i właśnie wokół niej powstał rezerwat przyrody, który jest rajem dla wszystkich tych, którzy chcą wypocząć w otoczeniu przyrody.

Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich to miejsce, w którym żyje około 140 gatunków kręgowców, z których aż 100 objętych jest ochroną. Udając się na wycieczkę „ścieżką przyrodniczą” można zobaczyć wiele niezwykłych roślin, spotkać ciekawe zwierzęta, wdrapać się na Dylewska Górę, która jest najwyższa w regionie, czy zobaczyć najwyżej położone na Mazurach jezioro – jezioro Francuskie (247 m. n. p. m.).

Ostróda atrakcje dla miłośników przyrody są niezwykłe. Dzień spędzony na poszukiwaniu niezwykłości ze świata flory i fauny na pewno będzie nie zapomniany dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Kanał ostródzko – elbląski

Będąc na wakacjach na mazurach nie można pominąć wycieczki kanałem ostródzko – elbląskim. Ostróda atrakcje należy do najbardziej unikalnych szlaków wodnych, którego łączna długość wynosi 147 km. Na trasie można zobaczyć śluzy oraz pochylnie, które statki pokonują na specjalnych wózkach.

Zamek krzyżacki – Ostróda

Ostróda atrakcje ma również nie lada niespodziankę dla miłośników historii. XIII wieczny zamek pamięta krzyżaków, chociaż warto również wspomnieć, że gościł również Napoleona.