Na czym polega ciepły montaż okien?

To nic innego jak rodzaj uszczelnienia stosowany w murze. Uszczelniany mur może być zarówno dwu lub trzywarstwowy. Ciepły montaż okien powinien pełnić funkcję zabezpieczająco- ochronną i chronić przed dostawaniem się wilgoci do środka, oraz przed złymi warunkami pogodowymi, takimi jak: opady atmosferyczne, lub śnieg. Powinien także uchronić okna przed promieniowaniem UV, które również może być szkodliwe, lub przed nadmiernym wiatrem. Najważniejszą rolę podczas ciepłego montażu okien odgrywa ostatni etap montażu, w którym przepływ pary wodnej do środka powinien być automatycznie blokowany. Jest to związane w dużej mierze z uszczelnieniem wewnętrznym.

Czy okna stają się bardziej szczelne dzięki ciepłemu montażowi okien?

Okna stają się szczelniejsze o prawie 80%. W związku z podanymi statystykami warto przeprowadzić ciepły montaż okien. W przeciwieństwie do zwykłego montażu okien, ciepły montaż okien jest dużo droższym rozwiązaniem. Nieraz warto postawić na jakość, a nie na bylejakość. Gdyż jeżeli zdecydujemy się na jakość możemy w przyszłości tylko zyskać, gdyż ciepły montaż okien nie dość, że pełni funkcję energooszczędną, to jeszcze może nam dłużej posłużyć w przyszłości. Niezwykle ważna jest tutaj ekipa remontowa. Musimy pamiętać, aby postawić nie dość, ze na fachowców w zakresie montażu, to jeszcze na profesjonalistów. Ukazana metoda ma to do siebie, że łatwo przy niej popełnić błąd związany z uszczelnieniem okien. A jak wiadomo okna nie są wydatkiem codziennym. Więcej informacji na https://domszczelny.pl/

Jaka jest różnica pomiędzy montażem standardowym, a ciepłym montażem okien?

Na pewno zwykły montaż okien jest bardziej popularną formą montażu, ponieważ jest tańszy, ale niekoniecznie lepszy. Przede wszystkim różnica uwidacznia się podczas montowania i uszczelniania przestrzeni. Standardowa forma uszczelnienia ma jedną wielką wadę: szybciej wchłania wilgoć, co powoduje, że w przyszłości może być bardziej zimno. Może to grozić także ponownym uszczelnieniem okien. Dlatego też ciepły montaż okien, choć może i jest droższą formą uszczelniania okien, może posłużyć nam znacznie dłużej, oraz pozwolić cieszyć się ciepłem.