Jakie narzędzia stomatologiczne powinny znaleźć się w gabinecie dentystycznym?

Dla skutecznego leczenia dentystycznego konieczne jest wyposażenie gabinetu w profesjonalne, skuteczne, precyzyjne i całkowicie bezpieczne narzędzia stomatologiczne. Warto wyposażyć placówkę w akcesoria, pochodzące od sprawdzonych producentów i dystrybutorów, posiadających odpowiednie gwarancje i certyfikaty najwyższej jakości. Ważna jest też ergonomia podczas projektowania gabinetu, a więc prawidłowe łączenie, eliminowanie i upraszczanie. Materiały, z których wykonane są przybory, powinny spełniać wszelkie standardy jakości.

Narzędzia stomatologiczne – rodzaje

W każdym gabinecie dentystycznym niezbędna jest lampa polimeryzacyjna, aparat ultradźwiękowy, mikrosilnik, turbina, ssaki, spray wodno-powietrzny, negatoskop, urządzenia do dezynfekcji, mieszalniki, miksery, dozowniki, lampa RTG, przybory do jonosfery, ozonoterapii i transluminencji tkanek zęba. Inny, potrzebne narzędzia stomatologiczne to: dźwignie, kleszcze, łopatki, lusterka, nakładacze, nożyczki do dziąseł, pincety, odgryzacze kostne, rozwieracze i wiele innych. Ważne jest, aby wszystkie akcesoria były sterylne, w pełni bezpieczne dla pacjentów i lekarzy.

W jaki sposób oznaczane są narzędzia stomatologiczne?

W celu łatwiejszego rozpoznawania narzędzi i ich dokładnej identyfikacji, w stomatologii używane są kody kolorystyczne. Dzięki nim jakość usług dentystycznych znacząco wzrosła, niemal całkowicie wyeliminowane zostało ryzyko zakażeń krzyżowych, a także czas pracy uległ dużemu usprawnieniu. Każdemu rodzajowi zabiegu przyporządkowano określony kolor. Wszelkie akcesoria i materiały odpowiadające danemu działaniu leczniczemu umieszczane są w specjalnych, zamykanych kuwetach i kontenerach, naznaczonych wybranym wcześniej kolorem. Podziałki wewnątrz tych boksów umożliwiają ułożenie przyborów w dowolnej sekwencji, przez co, cała ich przestrzeń jest zagospodarowana optymalnie. Również narzędzia stomatologiczne posiadają odpowiednie oznaczenia w postaci pasków, pierścieni i taśm z właściwym kolorem, który odpowiada określonemu kontenerowi.

Sprawdź na stronie: https://chirmed.pl/