Jak urozmaicić sobie jeżdżenie na rolkach?

Wiele osób, które rekreacyjnie jeździ na rolkach, z czasem zaczyna zastanawiać się, w jaki sposób urozmaicić sobie swoje hobby. Casualowe jeżdżenie może być satysfakcjonujące, ale na jak długo? Niestety, wiele osób myśli, że jeśli chce się wykonywać nawet lekko zaawansowane sztuczki, to mimo wszystko, freestyle rolki są podstawą. Nie jest to jednak prawda.

Freestyle rolki — czy są one potrzebne na początek

Rolkowanie jest bardzo popularnym hobby, ponieważ podstawowe rolki nie należą do najdroższych produktów, przez co wiele osób może sobie na nie pozwolić i spróbować swoich sił. Jednak niewiele osób decyduje się na urozmaicenie swojego hobby i pójście dalej np. we freestyle. Powodem tego jest myślenie, że żeby cokolwiek takiego zacząć robić, trzeba sprawić sobie profesjonalny sprzęt, a ceny owego sięgają kolosalnych cen. Ludzie jednak nie wiedząc, czy na pewno im się to spodoba, wolą nie inwestować takiej kwoty, przez co mocno ograniczają swoje hobby. Takie rzeczy jak slalom rolkami można wykonywać zwykłym sprzętem, którego używamy na co dzień. Więc jeśli chcemy spróbować, nie musimy od razu rzucać się na głęboką wodę, wystarczy wziąć swoje i rolki i ochraniacze, a następnie rozłożyć sobie kubki do slalomu, nawet w sporych odległościach i sprawdzić taka forma jeżdżenia nam się podoba.

O czym jednak pamiętać, chcąc jeździć slalom na rolkach?

Rolki do jeżdżenia slalomów nie mogą mieć hamulca, posiadanie mogłoby skończyć się wypadkiem. Z tego powodu, zanim weźmiemy nasze rolki na test ich zwrotności, upewnijmy się, że nie posiadają one hamulca oraz że ich skrętność nas nie zawiedzie podczas slalomu. Każdymi rolkami (o ile nie mają hamulca!) da się jeździć slalom, jednak jeśli nam się to spodoba, warto zainwestować w prawdziwe freestyle rolki. Cena nie musi być taka duża, jak może nam się wydawać, sensowne znajdziemy już w cenach 800-1000 zł. Nie jest to ogromna cena, a komfort jazdy zostanie poprawiony, a co za tym idzie, jest mniejsza szansa, że coś sobie zrobimy.