Czy szklana półka to dobry wybór do łazienki?

Wybierając półkę do łazienki czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia kierujemy się względami estetycznymi, praktycznymi oraz często technicznymi. Zadajemy sobie pytania, czy pasuje ona do ogólnego wystroju, czy będzie łatwa w utrzymaniu czystości oraz jak przebiega montaż? Szklane półki to bardzo dobry wybór dla niezdecydowanych. Są uniwersalne, pasują do większości wnętrz. Łatwość utrzymania czystości jest ich kolejną zaletą. Szkło w przeciwieństwie do drewna jest odporne na wodę czy zmienną wilgotność. Nie ulega również procesom korozji, jak to ma miejsce w przypadku metalu. Montaż szklanej półki również nie jest skomplikowany. Wydaje się być wyborem idealnym, ale czy na pewno?

Czy szklana półka jest bezpieczna?

Czy szklana półka jest odpowiednia do każdego domu? Pomimo swoich licznych zalet, szkło jest materiałem kruchym. Dużo łatwiej uszkodzić półkę szklaną, niż drewnianą czy metalową. Ponadto rozbita, może wyrządzić krzywdę. Choć w trakcie normalnego użytkowania nic nie ma prawa się z nią wydarzyć, co jednak jeśli w domu są dzieci? Nie ma powodu do zmartwień! Na rynku dostępne są modele wykonane z bardzo odpornego, bezpiecznego surowca. Mają one dużo większą wytrzymałość na uderzenia różnymi, ciężkimi przedmiotami. Natomiast w razie rozbicia, zabezpieczone są specjalną, niewidoczną folią, która chroni przed rozsypaniem się szkła. Szklane półki są bezpieczne i praktyczne, świetnie sprawdzą się w łazience. Więcej o montażu na https://www.polubiszremont.pl/kleje-montazowe-czyli-czym-przykleic-lustro-lub-polke-do-sciany/.

Montaż szklanej półki

Montaż szklanej półki jest prosty, szybki oraz nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności. Należy jednak zaopatrzyć się w wiertarkę oraz poziomicę. Niezależnie od tego, czy wybierzemy półkę montowaną na uchwycie, wsporniku czy szynie, konieczne jest przytwierdzenie elementu montażowego do ściany, zazwyczaj za pomocą kołków rozporowych. Następnie wystarczy zamontować szklany element. Na rynku dostępne są również półki wiszące. Uchwyty takie zawieszone są na linkach. Mocowanie jest zabezpieczone na lince poprzez śrubę mocującą. Z montażem z pewnością poradzi sobie każdy, potrzeba jedynie chęci i cierpliwości.