Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem automatu do wody gazowanej?

Woda gazowana jest jednym z częściej sprzedających się napojów. Jest ona sprzedawana niestety głównie w butelkach plastikowych. Jak wiadomo, plastik bardzo szkodzi naszej planecie, dlatego zamiast kupować wodę gazowaną w plastiku, warto zainwestować w automat do wody gazowanej. Jest to urządzenie, które coraz częściej spotykamy w biurach, a nawet w domach.

Czym jest automat do wody gazowanej?

Dystrybutor, inaczej automat do wody gazowanej jest to nowoczesne, eleganckie urządzenie, które pozwala nam na szybkie uzyskanie wody gazowanej w prosty sposób. Dystrybutor produkuje zdrową wodę gazowaną wysokiej jakości. Ma możliwość ustawienia wody na ciepłą lub zimną. Instalacja urządzenia jest łatwa i szybka, a samo urządzenie prezentuje się niezwykle profesjonalnie i ekskluzywnie. Ceny za dystrybutor są wyższe niż ceny zwykłych saturatorów do wody gazowanej, ale co za tym idzie – dystrybutory są bardziej trwałe, produkują więcej wody i posłużą nam nawet długie lata. Jest to sprzęt bardzo przydatny w biurach, gdzie pracuje wiele osób. Na jednej butli CO2, automat produkuje nawet do 1000 litrów wody gazowanej. Koszt dystrybutora to od 1200 do nawet 4000 zł. Wszystko zależy od tego jakie funkcje ma dany sprzęt i czego od niego oczekujemy. Najpopularniejsze automaty dostępne są w kolorach: białym, szarym lub czarnym. Dostępne są także różne rozmiary automatów, takie aby dopasowywały się do wystroju każdego wnętrza.

Jak działa automat do wody gazowanej?

Dystrybutor filtruje wodę usuwając z niej zanieczyszczenia, tym samym dostarczając nam wodę najwyższej jakości. Po oczyszczeniu wody urządzenie chłodzi ją w zbiorniku ze stali nierdzewnej, a następnie schłodzoną wodę miesza z dwutlenkiem węgla. Gotowa, wysokiej jakości woda trafia już do nas. Urządzenie to bardzo łatwo się czyści. Zawiera wyciąganą tacę, na której osadzają się krople wody. Można ją w prosty sposób wyjąć i przetrzeć. Warto pamiętać, że woda jest najzdrowszym napojem i ma zero kalorii, więc jest idealnym zamiennikiem dla napojów kolorowych, jeśli chcemy prowadzić zdrowy tryb życia.