Co można zastawić w lombardzie, aby pożyczyć pieniądze?

Trudna sytuacja finansowa zmusza niekiedy do równie trudnych decyzji. Kiedy pieniądze potrzebne są od ręki i nie ma możliwości ich pożyczenia od rodziny, banku lub rzetelnego pożyczkodawcy, znacznie lepszym rozwiązaniem jest udanie się do lombardu, niż podejrzanej firmy udzielającej pożyczek na nieuczciwy procent. Każdy lombard w Warszawie i innym mieście pożycza pieniądze osobom bez zdolności kredytowej i dochodów, pod zastaw wartościowych przedmiotów. Co można zastawić w takim miejscu? Jak przygotować się do wizyty w lombardzie?

Pożyczki pod zastaw – sposób na szybką gotówkę

Większość lombardów funkcjonuje dziś na takich samych zasadach. Można udać się na miejsce i przedstawić przedmiot, a ten jest następnie oceniany i wyceniany. Jeśli suma odpowiada klientowi, może od ręki pożyczyć gotówkę, pozostawiając jednocześnie swoją własność na czas określony w umowie. Jeśli klient wróci w terminie i zapłaci pełen koszt – może swój przedmiot odebrać. Ma również możliwość dokonania opłaty za wydłużenie terminu o konkretny czas. Jeśli nie odbierze swojej rzeczy i nie podejmie żadnego kontaktu z lombardem, ten, zgodnie z zawartą umową może wystawić przedmiot na sprzedaż innym klientom lub sprzedać, na przykład złoto do zakładu złotniczego.

Polecany lombard – artar.eu

Jakie przedmioty przyjmuje lombard w Warszawie?

W lombardzie można pożyczyć gotówkę, zastawiając wiele różnych przedmiotów. Najczęściej jest to złota biżuteria, która skupowana jest w cenie złomu za gram kruszywa, ale klienci przynoszą również telefony komórkowe, komputery, smartwatche, sprzęt RTV i AGD, rowery, antyki i niewielkie maszyny budowlane. W zależności od tego, jakimi zasadami kieruje się konkretna placówka, można zastawić właściwie wszystko, co przedstawia jakąś wartość. Niektóre lombardy odmawiają jednak przyjmowania rzeczy takich, jak tradycyjne zegarki, ponieważ nie mają na nie realnego zbytu. Udając się do lombardu trzeba pamiętać o tym, aby mieć przy sobie dokument tożsamości, ponieważ jest on niezbędny do podpisania umowy. Dokument potrzebny jest też w sytuacji odbioru zastawionej uprzednio rzeczy.