Co kryje się pod pojęciem treningu EMS?

Trening EMS to nie tylko trening. Ćwiczenia fizyczne tego typu mają na celu połączenie treningu z rozwijającą się technologią. Osoba uczestnicząca w tego typu treningu podłączona jest  do specjalnego stroju. Nie jest to jednak typowy strój sportowy, ale strój wyposażony w elektrody, które wysyłają sygnały do naszych mięśni. Po przesłaniu takiego sygnału mięśnie automatycznie zaczynają pracować. Zadaniem takiego treningu jest nic innego jak poprawienie kondycji fizycznej.

Gdzie odbywają się tego typu treningi EMS?

Treningi tego typu cieszą się coraz większą popularnością. Są bardzo popularnej szczególnie na zachodzie Europy. Od niedawna praktykowane są również w Polsce. Z ćwiczeniami na pewno zetkniemy się na siłowniach. Od jakiegoś czasu pojawiają się także w ofertach innych miejscach chociażby takich jak kliniki rehabilitacyjne lub centra poświęcone odnowie biologicznej. Według przeprowadzonych ankiet takie treningi są coraz bardziej skuteczne w przypadku osób po wypadku lub po urazie. Coraz więcej rehabilitantów wybiera tą formę treningu, jako element rehabilitacji pacjenta.

Przygotowania do treningu EMS

Każdy sport ma to do siebie, że trzeba się po prostu do niego odpowiednio przygotować.  Zanim przystąpimy do takiego treningu konieczna jest wstępna konsultacja z trenerem. Po przeprowadzonych konsultacjach trener dobierze do nas odpowiednie ćwiczenia. Będą to ćwiczenia odpowiednio dopasowane do naszej kondycji i masy ciała. Po czym założymy odpowiednie elementy stroju na poszczególne części ciała. Sugerujemy również poradę dietetyka. Dietetyk zaplanuje nasz jadłospis. Aby osiągnąć zamierzony efekt, warto jest stosować się do tych zaleceń. Bardzo istotne jest także regularne jedzenie posiłków o danych porach. Dzięki temu nasz organizm na pewno szybko przystosuje się godzinowo. Będzie to dużym plusem w osiąganiu zamierzonych sukcesów podczas treningu.

Sprawdź stronę: https://studiosynergy.pl/