W jaki sposób upewnić się, że e-learning będzie skuteczny?

Współczesne czasy pokazały, jak bardzo ważne jest być przygotowanym na każdą ewentualność. Ze względu na to, że coraz więcej rzeczy przenosi się do internetu, obojętne nie został sposoby nauczania. Dzięki możliwością, jakie daje nam współczesna technologia, nie jest już żadnym problemem to, żeby szkolenia prowadzić całkowicie online. Jeśli tylko wyposażymy się w dobre systemy wideokonferencyjne, to będziemy mogli być pewni, że nikomu nie będzie to przeszkadzało. Musimy jednak pamiętać o tym, żeby zadbać o odpowiednią jakość, w jakiej będziemy prowadzić nasze szkolenia, ponieważ w innym wypadku możemy nie mieć osób, które będą nas oglądać.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu systemów wideokonferencyjnych?

 

Po pierwsze ustalmy to, jakiego rodzaju system chcemy kupić. Możemy tutaj wyróżnić:

  • Systemy stworzone dla małych grup (small room videoconferencing) – tego typu systemy są stworzone dla grup do 12 osób. Bardzo dobrze sprawdzają się w wypadku, gdy w naszej firmie pracuje wiele małych grup, które muszą się ze sobą komunikować na bieżąco.
  • Systemy wideokonferencyjne dla klas (classroom videoconferencing) – jak sama nazwa wskazuje, jest to system stworzony do tego, żeby transmitować lekcje. Powoduje on, że wszyscy widzą udostępniony jeden ekran, dzięki czemu mogą się na nim łatwiej skupić.
  • Systemy dla pojedynczych osób (desktop videoconferencing) – system stworzony z myślą o prowadzeniu konferencji. Dzięki temu systemowi dostępni będziemy jedynie my i nikt nie będzie nam przeszkadzał.

Najważniejsze jest dopasowanie systemu do swoich potrzeb oraz do tego, do czego mogą się one przydać w przyszłości. Jeśli wiemy, że nasza firma będzie się rozrastać, to czasem warto zainwestować w program dla wyżej ilości osób.

Czy nie lepsze są darmowe systemy wideokonferencyjne?

Kupienie oprogramowania do wideokonferencji gwarantuje nas o jakości, której nie możemy być pewni w wypadku programów, które są udostępniane za darmo. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na to, żeby kupić program, który zazwyczaj jest o wiele bardziej dopracowany, przez co nie ryzykuje się tym, że będzie on miał jakiegoś buga.

Więcej informacji znajdziesz na: https://www.avnext.pl/