Składy naturalnych produktów

W sklepach można znaleźć produkty reklamowane, zarówno e mediach, jak i na opakowaniach, jako naturalne kosmetyki do włosów. Naturalne produkty w ogóle, nie tylko do włosów, są obecnie bardzo popularne, ale należy podchodzić do nich z pewnym dystansem. Produkty z przymiotnikiem „naturalny” w nazwie czy opisie sprzedają się doskonale, dlatego czasem może to być tylko chwyt marketingowy.

Zwróć uwagę na skład kosmetyku

Warto zawsze patrzeć na skład. Nie trzeba wcale doskonale się na tym znać, by móc zauważyć, czy są w nim jakieś naturalne składniki, bo ich łacińskie nazwy często przypominają polskie czy angielskie słowa. Jeśli dany naturalny składnik jest w składzie, oznacza to, że rzeczywiście znajduje się on w produkcie, ale ważne jest też jego miejsce na liście. Im bowiem znajduje się na niej dalej, tym jest go mniej w preparacie.

Ekologiczny czy naturalny?

Wielu producentów wydaje aktualnie na świat kosmetyki, które nie tylko są naturalne, ale wręcz ekologiczne. Jak odróżnić od siebie takie produkty? Otóż naturalne kosmetyki to takie, które posiadają w swoim składzie jedynie pochodzące prosto z natury składniki. Nie ma w nich nawet śladów sztucznych dodatków. Kosmetyki ekologiczne również posiadają w pełni naturalny skład jednak od zwyczajnych naturalnych produktów odróżnia je ekologiczne pochodzenie. Najczęściej rośliny, z których pozyskuje się wyciągi uprawiane są na ekologicznych plantacjach. Dodatkowo takie kosmetyki nierzadko umieszczane są w biodegradowalnych opakowaniach zgodnych z ochroną środowiska naturalnego.