Kubki porcelanowe – w czym są lepsze od innych kubków?

Tak naprawdę każdy z nas w ciągu dnia kilkukrotnie korzysta z kubka. Przykładowo choćby już przy śniadaniu spożywając posiłek pijemy gorącą kawę lub herbatę w swoim ulubionym kubku. Nie inaczej jest w czasie pracy, czy wieczorem, jak i nawet podczas spotkań ze znajomymi oraz wyjściu do kawiarni. Kubki występują bardzo często w naszym życiu lecz tak naprawdę rzadko kiedy skupiamy się na nich, nie zastanawiając się nad tym, czy rodzaj danego kubka będzie miał istotne znaczenie i wpływ smaku płynu, który spożywamy. W efekcie tego część z nas ma w swojej kolekcji kubki z ceramiki innych zaś na przykład posiadają kubki ze szkła. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, którym teraz się bliżej przyjrzymy.

 

Jakie są główne zalety szklanych kubków?

Kubki szklane cechują się niskim kosztem produkcji. Nie da się zaprzeczyć, że szkło jest bardzo popularnym materiałem, który często występuje w ramach zastawy stołowej. Jest ono uniwersalne ekologiczne i dowolnie można je formować dzięki czemu kubek szklany przyjmie praktycznie każdy kształt. Co więcej wiele osób ceni sobie szklane kubki, gdyż nie przyjmują one zapachu, nie chwycą barwy kolorowych napojów, a dodatkowo bardzo często podawany trunek w szklanym kubku wygląda o wiele atrakcyjniej. Niestety szkło jest kruche i łatwo je uszkodzić, stąd też nawet podczas mycia w zmywarce, czy proste uderzenie o kant stołu, może doprowadzić do jego zniszczenia.

 

Kubki porcelanowe – dlaczego to je warto wybrać?

Kubki porcelanowe to przede wszystkim luksus i elegancja. Nie da się zaprzeczyć, że porcelana choć należy do ceramiki to stanowi jej najszlachetniejszą odmianę. Paradoksalnie choć kubki porcelanowe mają cienkie ścianki, odznaczają się bardzo dużą twardością i wytrzymałością przez to na przykład w stosunku do szklanych rozwiązań będą w stanie służyć nam przez długie lata. Dodatkowo cechują się one niską nasiąkliwością i nieprzepuszczalnością cieczy, dzięki czemu mocne i mocno barwiące produkty jak najbardziej sprawdzą się właśnie w kubkach z porcelany. Innymi słowy eleganckie kubki porcelanowe to nie tylko solidność i długa żywotność, ale także klasa, którą dodatkowo można w dowolny sposób ozdobić co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność i pozwala na wiele różnych personalizacji. To właśnie dlatego kubki porcelanowe są tak interesujące i godne polecenia.