Jakie znaczenie w organizmie ma ścięgno Achillesa?

W naszym organizmie jest wiele miejsc, które, choć wydają się z pozoru nie tak ważne, to w rzeczywistości nie można bez nich funkcjonować. Jednym z nich jest ścięgno Achillesa, które wydaje się dość niepozorne, to po jego uszkodzeniu, nie można być wciąż odpowiednio sprawnym.

Jakie urazy mogą dotyczyć ścięgna Achillesa?

To małe ścięgno Achillesa jest zdecydowanie jednym z ważniejszych elementów układu ruchu. Od jego zdrowia i pełnej funkcjonalności, zależy nasza pionowa postawa i możliwość poruszania się na nogach. Jednym z najczęstszych urazów, jakie doznaje to ścięgno, jest zerwanie lub zapalenie. Ma to przyczynę zazwyczaj w nadmiernym wysiłkiem, wypadkiem lub chorobą. Wszystkim tym urazom towarzyszy przede wszystkim problem z poruszaniem się. Innymi objawami są również ból, pieczenie, opuchlizna czy widoczne obrzęki. Ze wszystkimi tymi obawami należy niezwłocznie udać się do lekarza, gdyż jak się okazuje, nieleczony uraz może doprowadzić do całkowitej utraty możliwości poruszania się. Pierwsze już objawy jak pieczenie czy bolesność przy poruszaniu się, trzeba zbadać, gdyż rozwijające się zapalenie może doprowadzić do uszkodzenia struktury ścięgna i unieruchomić daną nogę. Więcej o zabiegu ma https://www.sport-klinika.pl/zabiegi/zabiegi-operacyjne/leczenie-zerwanego-sciegna-achillesa/.

Jak leczyć ścięgno Achillesa?

To ważne, jednak trudne w leczeniu ścięgno, zazwyczaj leczy się w sposób dość inwazyjny. W zależności jednak od rodzaju urazu można leczyć w łagodniejszy sposób. Początkowe zapalenia lub urazy można zwalczyć za sprawą specjalnie przyjmowanych środków oraz okładami. Poważniejsze natomiast, zazwyczaj leczy się za pomocą operacji chirurgicznej. Po niej zawsze następuje długa i żmudna rehabilitacja, by przywrócić pełną sprawność nodze.