Coś o adwokatach

Jesteś tego rocznym maturzystą? Zastanawiasz się nad tym co chcesz robić po ukończeniu szkoły? Nie wiesz na jakie studia powinieneś się wybrać? Rozważasz pójście na studia prawnicze? Chciałbyś zostać adwokatem? Nie masz jednak pojęcia jakie kroki powinieneś podjąć? Szukasz sprawdzonych i praktycznych porad w tym temacie? Jeżeli tak, to z pewnością powinieneś zapoznać się z właśnie tym tekstem. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Pierwsze kroki

Wiele osób marzy o karierze prawniczej, a zwłaszcza o karierze adwokackiej. Nie wielu zdaje sobie jednak sprawę z tego jak długa i ciężka jest droga do spełniania tego celu. Pierwszym krokiem jest oczywiście podjęcie studiów prawniczych na uczelni wyższej w Polsce – jest bardzo wielu chętnych na ten kierunek, dlatego należy zdać naprawdę dobrze maturę. Więcej informacji pod adresem kancelariaminsk.pl.

Pracochłonna edukacja

Po ukończeniu 5 letnich studiów magisterskich należy wybrać się na specjalną aplikację adwokacką – żeby się na nią dostać należy pozytywnie zdać egzamin wstępny. Sama aplikacja trwa 3 lata, w ciągu niej aplikant odbywa praktykę w jednej z kancelarii pod okiem tak zwanego patrona. Po 3 latach aplikacji należy pozytywnie zdać egzamin adwokacki. Jeżeli wynik egzaminu jest pozytywny to pozostaje już jedynie uroczyste złożenie przysięgi i od tej chwili można już pracować w tym zawodzie.

Trudna droga na sam szczyt

Jak więc widać sama edukacja niezbędna do stania się adwokatem zajmuje około 8 lat. należy dodać, że zarówno egzamin wstępny na aplikację adwokacką jak i sama aplikacja są dodatkowo płatne – jest to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych rocznc.