YouTube RSS Bip
Poniedziałek, 10 sierpień 2020
Strona główna Aktualności Ogłoszenia Sport Galeria Kultura Turystyka Miasto
Informacje o projekcie

W Ostródzie w ostatnich kilku latach trwają  nieustanne inwestycje w infrastrukturę rekreacyjna, turystyczną i sportową, zarówno ze strony samego samorządu jak i inwestorów prywatnych. W związku z uzyskaniem przez miasto statusu centrum pobytowego EURO 2012  obecnie trwają prace przebudowy kompleksu sportowo - rekreacyjnego przy ul. 3 Maja w Ostródzie, gdzie powstaje profesjonalne centrum sportowo - treningowe ze stadionem na 5 tys. miejsc (boisko główne + boisko treningowe + budynek zaplecza), a także min. sztuczne lodowisko, korty tenisowe, ścianki wspinaczkowe oraz przestrzenie rekreacyjno- parkowe. Do tego należy dodać rozbudowywane ścieżki rowerowe, profesjonalny tor kajakowy i wyciąg nart wodnych. Ostróda i okolice to także swoiste zagłębie hoteli i SPA cztero – i pięciogwiazdkowych. W samym mieście i bezpośredniej okolicy znajduje się 5 takich obiektów i powstają kolejne.

 

Bezpośrednim celem projektu jest: Kreacja i promocja nowej marki w regionie - "Ostróda 2012" w oparciu o sportowo – rekreacyjny potencjał miasta. Głównymi odbiorcami działań promocyjnych w ramach projektu powinny być profesjonalne kluby sportowe z terenu całej Europy poszukujące odpowiedniego miejsca do prowadzenia zgrupowań, treningów lub po prostu wypoczynku. Kampania powinna być także skierowana do takich grupy docelowych jak:


  • turyści
  • inwestorzy, ludzie biznesu
  • decydenci, środowiska opiniotwórcze
  • media

 
Powstający w Ostródzie, w ramach różnych projektów i różnych inwestycji, unikatowy w skali województwa zespół infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w połączeniu z istniejąca i tworzona wysokiej klasy infrastruktura hotelową staje się wyróżnikiem miasta i szansą na zbudowanie w oparciu o niego marki miasta przyjaznego sportowi i aktywnemu trybowi życia. Chcemy postawić na budowanie pakietu pozytywnych skojarzeń Ostródy, jako miasta dynamicznego, otwartego. Sport jest tu doskonałym narzędziem ponieważ sam w sobie niesie duży ładunek pozytywnych emocji. Dodatkowo istniejąca i wciąż rozbudowywana infrastruktura idealnie wpisuje się w potrzeby profesjonalnych drużyn sportowych z Polski ale i z całej Europy. Ostróda posiada bazę treningową oraz doskonałą bazę hotelową, w tym także usługi medical-spa, miasto jest dobrze skomunikowane z resztą kraju, a jednocześnie na tyle małe, że gwarantuje prywatność i relaks drużynom trenującym.

 

Projektowana kampania musi oddawać dynamikę miasta, budzić pozytywne skojarzenia bezpośrednio nawiązujące do sportu, w tym do sportu profesjonalnego. Przesłanie musi być uniwersalne i czytelne dla mieszkańców różnych części Europy. Jej podstawą mają być działania o charakterze wizerunkowym.

 

Kampanię powinien wyróżniać oryginalny koncept kreatywny, wysoka jakość produkcji oraz wykorzystanie prestiżowych nośników i mediów.

 

Ogólne założenia strategiczne w zakresie promocji Miasta:

 

  1. Wykreowanie wizerunku miasta wykorzystując prestiż centrum pobytowego Euro 2012;
  2. Wykorzystanie, w oparciu o powstającą w Ostródzie infrastrukturę sportową i rekreacyjną, sportu jako inspirującego elementu życia publicznego, wpływającego na atrakcyjność turystyczną oraz poprawę jakości życia mieszkańców;
  3. Intrygująca odbiorcę prezentacja marki „Ostróda 2012”, w szczególności skierowana do klubów sportowych oraz osób i organizacji zajmujących się czynnym i kwalifikowanym sportem, także sportem młodzieżowym,
  4. Wzmocnienie lokalnej, regionalnej i ogólnopolskiej świadomości oraz pozycji miasta w kontekście istniejących tu warunków do prowadzenia zgrupowań sportowych, treningów, rozlicznych imprez o charakterze sportowym i rekreacyjnym.


Projekt „Ostróda 2012” kreacja i promocja nowej marki regionu jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013

Kalendarz wydarzeń

Mapa regionu

Mapa regionu
Strona główna Aktualności Miasto Galeria Sport Turystyka Kultura Informacje o projekcie Przydatne linki Pliki do pobrania Kontakt