Na czym polega operacja ginekomastii?

Chirurgia plastyczna ma to do siebie, że jej zadaniem jest toczenie często nierównej jakby się mogło wydawać walki z defektami naszej urody. Defekty urody bardzo często wpływają dość negatywnie na nas i nasze samopoczucie. Poprzez pewnego rodzaju niedociągnięcia natury z których nie jesteśmy do końca zadowoleni spada także nasz poziom pewności siebie. Często decydujemy się na różnego rodzaju zabiegi upiększające i operacje plastyczne. Jednym z przykładów tego typu operacji jest operacja ginekomastii. To problem dotyczący głównie mężczyzn. To nic innego jak operacja mająca na celu zmniejszenie powiększonego męskiego sutka. Mówiąc bardziej kolokwialnie zbyt duże piersi u mężczyzny. To problem wciąż wstydliwy, temat tabu, a jednak warto go czasem rozwinąć, gdyż jak się okazuje z tym problemem zmaga się wielu mężczyzn. Choć tak naprawdę nie każdy o tym mówi wprost.

Jak możemy rozpoznać ginekomastię?

Największą, choć czasem najbardziej ukrytą przyczyną są problemy hormonalne. Aby dokładnie zdiagnozować problem należy przede wszystkim poddać się badaniom laboratoryjnym. Jeżeli na podstawie przeprowadzonych badań okaże się, że powstałe zaburzenia powstały na skutek zaburzeń hormonalnych, to trzeba zlecić szereg niezbędnych badań. Może okazać się również, że konieczna będzie także operacja ginekomastii. Lekarz kieruje na badania USG piersi. To pozwoli bardziej przyjrzeć się problemowi, oraz sprawdzić czy nie mamy do czynienia ze zmianami o charakterze nowotworowym. Co prawda rak piersi u mężczyzn występuje rzadziej, niż u kobiet, to mimo wszystko trzeba to regularnie kontrolować.

Czy operacja ginekomastii jest jedyną formą leczenia?

To, że o czymś czasem nie mówimy wprost, wcale nie oznacza, że tego nie ma. Każdy z nas ma jakieś problemy jak i kompleksy. U jednych są one niezauważalne, u innych uwidaczniają się znacznie bardziej. Operacja ginekomastii nie zawsze jest jedynym rozwiązaniem, bardziej rozwiązaniem koniecznym.Wszystko uzależnione jest tutaj w dużej mierze od wieku pacjenta, a także innych chorób współistniejących. Czasem lekarz decyduje się na leczenie farmakologiczne.